«Херсонська Європерспектива» презентує програму «Горизонт 2020» з бюджетом 80 млрд євро на потреби науки та індустріального лідерства

В програмі «Горизонт 2020» три пріоритетні напрямки: передова наука, лідерство у промисловості, суспільні виклики. Окрема увага – малим та середнім підприємствам, в яких є інноваційний потенціал і динамічність для здійснення революційних технологічних проривів та виведення на ринок інноваційних послуг (програма допоможе стати їм міжнародними).

Загальний бюджет до 2020 року – 80 млрд євро. Сайт програми: h2020.com.ua/uk

Напрямок «Передова наука». Бюджет 24 441 000 000
Підтримка найкращих ідей, розвитку талантів в Європі, надання науковцям доступу до пріоритетної дослідної інфраструктури. Мета – зробити Європу привабливим місцем для найкращих науковців у світі. В рамках напрямку передбачено:
– Передові дослідження кращих груп (Європейська рада з досліджень);
– Спільні дослідження для відкриття нових інноваційних галузей;
– Можливості для кар’єрного росту (фонд Марії Скловської-Кюрі): фінансування навчання молодих спеціалістів, індивідуальні стипендії, обмін кадрами у сфері досліджень та інновацій, стипендії/гранди після присвоєння наукового ступеню;
– Забезпечення доступу до центів світового рівня (дослідницька інфраструктура).

Напрямок «Індустріальне лідерство». Бюджет 17 015 000 000
Інвестування в ключові промислові технології, створення інноваційним малим/середнім підприємствам можливостей для розвитку (росту до рівня провідних світових компаній). Мета – зробити Європу привабливим місцем для інвестицій у наукові дослідження та екологічні інновації. В рамках напрямку передбачено:
– Створення промислових технологій (інформаційні технології, технології зв’язку, нанотехнології, біотехнології, виробництво, космос);

– Сприяння розвитку всіх форм інновацій у всіх видах МСБ: фінансування для оцінювання технічно обґрунтованості потенціалу інноваційного прориву у галузі, фінансування інноваційних проектів, підкріплених бізнес-планом, ТЕО, дослідницьких проектів, доступ до ризикового фінансування (приватне фінансування та венчурний капітал).

Напрямок «Суспільні виклики». Бюджет 29 679 000 000
Об’єднання ресурсів й інформації з різних галузей, технологій та дисциплін. Охоплення усіх видів діяльності: від наукових досліджень до виходу на ринок з новим напрямком. Зосередження на діяльності, пов’язаній з інноваціями (створення експериментальних установок, демонстраційних засобів, випробувальних стендів).
В рамках напрямку передбачено:
– Здоров’я, демографія;
– Продовольча безпека, стале сільське та лісове господарство, водні ресурси;
– Чиста енергетика, розумний транспорт;
– Кліматичні дії, навколишнє середовище, ефективність використання ресурсів;
– Інклюзивні, інноваційні, рефлективні спільноти, убезпеченні спільноти.

Напрямок «Неядерні прямі дії Спільного дослідницького центру». Це дослідження та інновації в галузі ядерної енергетики, які дозволять розвивати найбільш передові технології ядерної безпеки, радіаційного захисту та нерозповсюдження ядерної зброї.

Хто може бути учасником: у проекті повинні брати участь не менше трьох юридичних осіб, кожна з яких має бути заснована в трьох окремих країнах ЄС або асоційованій країні та бути незалежною від інших.

Хто має право на фінансування від ЄС: будь-яка юридична особа, заснована в країні ЄС або асоційованій країні, будь-яка міжнародна організація з участю ЄС.

Сесія проектного планування «Херсонська Європерспектива» є заходом, що проводиться Team Europe у м. Херсоні, що є мережею експертів Представництва ЄС в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *