«Херсонська Європерспектива» презентує програму «Еразмус+» з бюджетом 14,7 млрд євро на потреби освіти, молоді та спорту

Всесвітня програма «Еразмус+» працює в 4 сферах: професійна підготовка, освіта, молодь та спорт та об’єднує програми Еразмус Мундус, Темпус, Жан Моне та ін. В Україні створено Національний Еразмус+ офіс (Проект ЄС). Загальний бюджет до 2020 року – 14,7 млрд. євро.
Сайт Програми Еразмус+: eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus_en
Сайт Національного Еразмус+ офісу в Україні: erasmusplus.org.ua

Академічна мобільність
– Міжнародна кредитна мобільність. Програми обміну для студентів (до 12 міс) та працівників закладів вищої освіти (до 2 міс). Грант покриває програму обміну, кошти на перебування / добові (студент 800-950 євро, працівники 140-180 євро), трансфер, візу, страхування, тощо.
– Спільні магістерські програми. Програми навчання в магістратурі європейських університетах – кожен семестр студент навчається в новому університеті (партнері програми).
Вікових обмежень не існує. Термін навчання 1 – 2 роки. Грант покриває навчання, стипендію в 1000 євро +, витрати на візу, страхування, трансфери, базу для проходження практики. В результаті навчання – односторонній  двосторонній чи багатосторонній диплом.

 Проекти співпраці
– Розвиток потенціалу вищої освіти. Мета – розвиток нових навчальних програм, методик викладання, реформування системи вищої освіти для їх відповідності вимогам ринку праці, сприяння регіональній співпраці та зближенню систем вищої освіти;
– Альянси знань та стратегічне партнерство. Проекти консорціумів для поширення інновацій між вищою освітою, підприємствами та соціально-економічним середовищем. Мета – створити  інноваційні та мультидисциплінарні підходи до навчання, підвищити підприємницьку компетентність студентів, викладачів та працівників компаній.

 Підтримка реформ. Підтримка напрацювань/розробок ЄС в сфері освітньої політики задля досягнення кращого системного розвитку і впливу.

 Жан Моне
– Модулі.  Розроблення та викладання курсів, присвячених ЄС та євроінтеграційній тематиці, обсягом не менше 40 годин, із подальшим включенням до навчальних планів і програм;
– Кафедри – викладацькі ставки (обсягом не менше 90 академічних годин) для викладачів, науковців. Розроблення нових/оновлення існуючих курсів євроінтеграційної тематики, наукові розвідки, керівництво дослідницькими проектами з євроінтеграційної тематики;
– Центри досконалості – заснування та підтримка діяльності ресурсних центрів, утворених на базі університетів, із залученням аналітичних центрів, асоціацій, мереж, з метою заохочення їх до проведення міждисциплінарних досліджень з питань європейської інтеграції;
– Мережі – сприяння співробітництву міжнаціональних дослідницьких колективів (мін 3 країни), стимулювання академічної полеміки та міждисциплінарних досліджень;
– Проекти – активізація євроінтеграційного дискурсу через конференції, семінари, круглі столи, літні школи, опрацьовування новітніх підходів і дослідницьких методологій, створення платформ для обміну знань з метою поширення кращих практик і досвіду.

За підсумками Програми Еразмус+ 2014-2017 рр., Україна отримала наступні результати:
Міжнародна кредитна мобільність: 140 українських університетів спільно з партнерами отримали понад 24 млн. євро на реалізацію 7235 мобільностей для студентів та працівників.
Спільна магістерські програми: 160 кандидатів від України розпочали навчання в Європейських університетах.
Розвиток потенціалу вищої освіти: 120 організацій з України (68 університетів та наукових установ) залучені до реалізації 24 проектів загальною вартістю 15,9 млн. євро.
Жан Моне: 24 заклади вищої освіти та 6 громадських організацій отримали фінансування на реалізацію 41 проекту, загальна вартість яких 1,2 млн. євро.

Сесія проектного планування «Херсонська Європерспектива» є заходом, що проводиться Team Europe у м. Херсоні, що є мережею експертів Представництва ЄС в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *