«Херсонська Європерспектива» представляє програму «Креативна Європа», яка пропонує на розвиток культури 1,46 млрд. євро

Програма «Креативна Європа» спрямована на підтримку культурного та креативного секторів. Орієнтовний обсяг фінансування програми – 1,46 млрд. євро.

«Креативна Європа» підтримує сектор культури – від сучасного мистецтва і моди до фольклорних фестивалів та проектів з ревіталізації простору. Завдяки програмі можна знайти партнерів, взяти участь у різних тренінгах та воркшопах і отримати фінансування у розмірі до 2 млн євро. Але перемога у «Креативній Європі» – це не тільки грант, а ще й визнання на європейській культурній арені.

Сайт програми «Креативна Європа»: creativeeurope.in.ua

Програма складається з двох підпрограм:
«Культура» (31% бюджету програми) і «Медіа» (56% бюджету).
Окрема стаття в рамках програми – міжсекторальний напрямок (13% бюджету), завданням якого є забезпечення реалізації інструменту фінансового кредитування (Guarantee Facility) та підтримка мережі національних бюро програми «Креативна Європа».

У минулому році переможцями стали проекти громадських організацій

Арт-резиденція «Територія натхнення» ГО «Тустань»)
В межах міжнародної ініціативи у селах та провінціях п’яти європейських країн буде створена мережа арт-резиденцій. Одна з них – в селі Урич на Львівщині, де знаходиться середньовічна фортеця Тустань.

Фестиваль Brave Kids (жіноча благодійна організація «Наші візії»)
Brave Kids об’єднує на фестивалі у Вроцлаві дітей з різних країн для спілкування, знайомства з різними культурами та обміну досвідом. Цій події передують мистецькі майстер-класи у форматі «діти вчать дітей». Особливість проекту в тому, що діти беруть активну участь в організації процесу.

Культурна лабораторія «Colab quarter » (ГО «МІСТОДІЯ»)
Мета проекту – знайти нові шляхи для взаємодії з жителями міст та заохотити їх до горизонтальної моделі управління. Це серія інтервенцій в урбаністичний простір і лабораторія для експериментів, результати яких будуть корисні професіоналам культурного та мистецького секторів, активістам і соціальним підприємцям.

Дослідницький проект Polyphony (музей Івана Гончара)
Реалізується разом з угорськими та французькими партнерами та ставить амбітну мету: задокументувати все різноманіття української традиційної музики і за допомогою сучасних технологій представити її на європейському рівні.

Більш детально про проекті-переможці читайте тут: culturepartnership.platfor.ma/nashi-pershi   

Сесія проектного планування «Херсонська Європерспектива» є заходом, що проводиться Team Europe у м. Херсоні, що є мережею експертів Представництва ЄС в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *